Szukaj:

Piknik wędkarski z okazji Dnia Dziecka

31 maja tradycyjnie z okazji Dnia dziecka nad jeziorem Kopcze odbyły się zawody spławikowe, na które dzieci i młodzież z okazji ich święta zaprosili wędkarze z Koła PZW Kaczory. Rywalizację przeprowadzono wśród 32 startujących zawodników w trzech kategoriach wiekowych.

W najmłodszej grupie (do lat 10) tytuł mistrzyni zdobyła Nikola Biedroń, drugi był Antonino Paviglianiti, trzecie miejsce egzekwo zajęli Mikołaj Kozak i Aleksander Gulczyński. W drugiej kategorii (od 11 do 13 lat) najwięcej ryb złowiła Zofia Borowczyk, natomiast na drugim miejscu znalazła się Marika Kopertowicz, a na trzecim miejscu uplasowali się Łukasz Lach z Mateuszem Zielińskim. Z kolei wśród młodzieży (kat. od 14 do 16 lat) na zwycięski medal zasłużyła Pola Tkaczyk, która była lepsza od Dominika Borzyczkowskiego i Pawła Witta. Należy zauważyć, że dziewczęta zdominowały chłopców, w każdej kategorii wiekowej i zajęły pierwsze miejsca. Dzieci w wieku 7 – 13 lat starowali z opiekunami, a nad całym przebiegiem zawodów czuwali sędziowie okręgowi Z. Kramarz i Z. Przybylski.

Organizatorzy hojnie nagrodzili wszystkich tegorocznych zwycięzców zawodów. Do rąk wszystkich uczestników trafiły pamiątkowe dyplomy i torby pełne słodkości, ufundowane przez Urząd Gminy i Gminny Ośrodek Kultury w Kaczorach. Pogoda była super, humory również i żadne dziecko nie wróciło do domku z kwaśną minką.