Szukaj:

Wędkarska rywalizacja nad jeziorem Kopcze”


obrazek

Na zawody wędkarskie do Kaczor z przyjemnością przyjechali miłośnicy „wodnych polowań”. O takich warunkach do wędkowania, jakie są nad jeziorem Kopcze, marzy każdy wędkarz.


4 sierpnia 2013 r. nad jeziorem Kopcze zorganizowano zawody w wędkarstwie spławikowym z okazji 500 - lecia Kaczor. Udział w wędkowaniu mogły brać wszystkie osoby zamieszkałe na terenie gminy Kaczory. Mimo deszczowej pogody zawody odbyły się punktualnie, a na brak ryb w jeziorze narzekać nikt nie mógł. Łączną wagę ryb jakich złowiono to 14 kg i 805 dkg.

Tegoroczne zawody w wędkarstwie spławikowym sponsorował przewodniczący poszczególnych komisji działających przy Radzie Gminy Kaczory: tj Henryk Kalka – przewodniczący Komisji Rewizyjnej, Kazimierz Załachowski – przewodniczący Komisji Zdrowia, Oświaty, Kultury i Sportu, Małgorzata Śliwińska – przewodnicząca Komisji Rolnictwa i Ochrony Środowiska oraz Jarosław Goldberg – przewodniczący Komisji Rozwoju Gospodarczego, Praworządności i Budżetu oraz koło PZW Kaczory.

Po zakończeniu zawodów na wszystkich czekał ciepły poczęstunek oraz oficjalne podsumowanie wyników i honorowe wręczenia pamiątkowych pucharów. Najlepszym zawodnikiem w wędkowaniu okazał się Biedroń Marek z dorobkiem 3kg. 210, na drugim miejscu Błaszczyk Jarosław z łączną waga ryb 2kg. 330, trzeci Ciężki Kamil – 1kg. 610 natomiast czwarta pozycja dla pani Genowefy Jędrzejek z dorobkiem 1kg. 535.