Szukaj:

O Puchar Wójta Gminy Kaczory - 25.08.2013 r

Puchar Wójta dla koła PZW Złota Rybka


25 sierpnia 2013 r. nad jeziorem Kopcze w Kaczorach zorganizowano kolejne, już XV Drużynowe Zawody w Wędkarstwie Spławikowym o Puchar Wójta Gminy Kaczory. Na zawody przybyli reprezentanci kół wędkarskich z Piły, Chodzieży, Kaczor, Krzyża, Wałcza i Trzcianki. Rolę gospodarza tradycyjnie pełniło koło PZW w Kaczorach. Sędzią głównym tegorocznych zawodów był Zbigniew Aniserowicz.

Niedzielny poranek rozpoczął się słoneczna pogodą, a zebrani oczekiwali momentu, w którym zawody oficjalnie się rozpoczną i będzie można zamoczyć haczyki. Wszystkie trzyosobowe ekipy zostały przydzielone do rozlosowanych sektorów, po czym rozpoczęła się rywalizacja, która trwała do godz. 13.

Pomimo wyśmienitej pogody zawodnikom z Kaczor w składzie Jędrzejek Genowefa, Odor Kazimierz, Skwirowski Jerzy oraz Biedroń Marek, Ciężki Kamil, Witt Henryk nie udało się wygrać. Drugi rok z rzędu musieli uznać zwycięstwo drużyny PZW „Złota Rybka” z Piły, którą reprezentowali Nowakowski Damian, Błaszczyk Jarosław, Rakowski Piotr. Łączna waga złowionych przez ekipę z Piły ryb wyniosła 11 kg i 555 dag.

Zaraz za nimi uplasowała się drużyna z Chodzieży (Gejsler Kamil, Kijek Roman i Koźlarek Artur) Trzecie miejsce przypadło drużynie Nafta Piła (Witulski Tomasz, Wolender Andrzej, Drzastwa Janusz ). Warte odnotowania są także indywidualne osiągi zawodników w danych sektorach i tak w sektorze „A” najlepszym połowem mógł się poszczycić Stasiak Hieronim z Wałcza 4680 dag., w sektorze „B” Wieczorek Dawid z Krzyża 4330 dag., a w sektorze „C” Witulski Tomasz, osiągając wagę 3920g. Zwycięzcy drużynowi otrzymali puchary, a indywidualni zostali uhonorowani pamiątkowymi statuetkami. Dekoracji dokonał wójt gminy Brunon Wolski w towarzystwie przewodniczącego Rady Gminy Stefana Kowala oraz prezesa koła PZW Kaczory Henryka Witta.

 

obrazek

obrazek

obrazek

 

 

obrazek

obrazek

obrazek