Szukaj:

Po raz ostatni w tym sezonie


obrazekW niedzielę, 30 września 2012 r. nad jeziorem Kopcze w Kaczorach odbyły się zawody wędkarski zorganizowane na zakończenie sezonu 2012 r. Była to ostatnia impreza zaplanowana w tym roku przez wędkarzy koła PZW Kaczory.

Spośród 13 startujących, którzy łącznie złowili 17,59 kg ryb, główne trofea za najlepsze wyniki w połowach odebrali: Kazimierz Odor (I), Henryk Witt (II) i Marek Biedroń (III). Niedzielna rywalizacja przebiegła bardzo sprawnie pod nadzorem sędziego Zbigniewa Kramarza. Warto nadmienić, że udział w niej wziął najstarszy członek koła, wędkarz z zamiłowania – pan Paweł Bury, który mimo swojego wieku uczestniczy we wszystkich zawodach zorganizowanych przez koło.

W bieżącym roku koło PZW w Kaczorach było inicjatorem sześciu imprez wędkarskich, z których najbardziej prestiżowy charakter miały: zawody „O Mistrzostwo Koła”, , „O Puchar Wójta Gminy Kaczory”, „O Mistrzostwo gminy”, „O Puchar Prezesa Koła”. Było również współorganizatorem zawodów dla dzieci z okazji Dnia Dziecka i pikniku wędkarskiego dla uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej. Jego członkowie czterokrotnie uczestniczyli w imprezach wyjazdowych w Pile i Chodzieży oraz dwukrotnie reprezentowali gminę na zawodach zorganizowanych nad jeziorem Kopcze przez sklep wędkarski „Złota Rybka”.