Szukaj:

Zawody wędkarskie o tytuł „Mistrzostwa Koła”


W niedzielę, 20 maja 2012 r. nad jeziorem Kopcze koło PZW w Kaczorach zorganizowało drugie w tym roku zawody wędkarskie. O mistrzostwo koła walczyło blisko 22 wędkarzy zrzeszonych w kole.

Zawodnicy rywalizowali w dwóch turach pod okiem sędziów: Zbigniewa Gogolińskiego, Zbigniewa Kramarza i Zbigniewa Przybylskiego. Pierwszą turę zwycięsko zakończyli Sławomir Gapiński (sektor 2) i Kazimierz Odor (sektor 1). Po zmianie stron w drugim sektorze równych sobie nie miał Henryk Witt, z kolei w pierwszym - ponownie prowadził Sławomir Gapiński.

Ostatecznie niedzielne zawody wygrał Sławomir Gapiński z Kaczor, który łącznie w dwóch turach złowił 3515 g ryb. O 630 g mniej złowił Kazimierz Odor z Morzewa , który w ogólnej klasyfikacji uplasował się na pozycji drugiej. Czołowe trzecie miejsce zajął Henryk Witt z Kaczor, który ukończył zawody z połowem 2370 g ryb. Czwarte, piąte i szóste miejsce zajęli kolejno: Edward Mąkosa, Franciszek Jerzewski i Marek Biedroń.

Po zakończeniu rywalizacji najlepsi wędkarze tradycyjnie zostali uhonorowani zwycięskimi pucharami i statuetkami. Koronacji zawodników dokonał prezes koła Henryk Witt, w asyście wiceprezesa Genowefy Jędrzejek.

 

obrazek

obrazek

obrazek