Szukaj:

Turniej wiedzy ekologicznej i wędkarskiej

Turniej wiedzy ekologicznej i wędkarski

W dniu 12 marca 2016 roku w Zespole Szkół nr 1 im. Jana Brzechwy w Pile 122 zawodników - uczniów szkół podstawowych i gimnazjów z różnych miejscowości Okręgu Nadnoteckiego PZW - uczestniczyło w XVI edycji Turnieju Wiedzy Ekologicznej i Wędkarskiej.

W kategorii młodzieży szkół podstawowych startowało 58 reprezentantów, w kategorii młodzieży gimnazjum 64. Byli to uczniowie z: Piły, Falmierowa, Jastrowia, Kosztowa, Krajenki, Szamocina, Złotowa, Wyrzyska, Mirosławca, Kaczor i Krzyża.

W uroczystym rozpoczęciu turnieju uczestniczył starosta pilski Franciszek Tamas, ( który objął turniej patronatem i ufundował puchary dla najlepszych uczestników) uczestniczyła również dyrektor Zespołu Szkół nr 1 w Pile Magdalena Michalska oraz prezes ON PZW Czesław Pachowicz, który uhonorował starostę medalem honorowym „Za zasługi dla Okręgu Nadnoteckiego PZW”.

Wręczono dyplomy zwycięzcom konkursu ogłoszonego przez komisję ds. młodzieży na „Najaktywniejsze Koło PZW pracujące z młodzieżą” w 2015 roku.

W pierwszej części turnieju zadaniem uczestników było rozwiązanie testu wiadomości z zakresu ekologii i wędkarstwa. Druga część była konkurencją sprawnościową, polegającą na wykonaniu rzutów piłeczką do Tarczy Arenberga. W związku iż, szkółka Wędkarska „ Taka Ryba” przy Gimnazjum im. Jana Pawła II w Kaczorach wystawiła drużynę w składzie:
Zofia Borowczyk, Jakub Bachmaciuk, Dawid Michałek, Łukasz Nitka

W kategorii indywidualnej młodzieży gimnazjalnej:
I miejsce – ŁAPACZ Krzysztof, ZS nr 1 Piła, PZW Gwda I
II miejsce –PIŁAT Tymoteusz, ZS nr 1 Piła, PZW Gwda I
III miejsce – FILIP Paweł, Gimnazjum Łobżenica III
IV miejsce – MILESZKO Michalina, ZSO Krzyż
IV miejsce – KOPANIARZ Adam, Gimnazjum Krajenka II
IV miejsce – ŁASSA Fabian, Gimnazjum Łobżenica I
VII miejsce – MAŃKOWSKI Paweł,Zespół Szkół Szamocin
VIII miejsce –SPYCHALSKI Marcin, Gimnazjum Krajenka II
VIII miejsce – KOWALSKI Paweł, Gimnazjum Wyrzysk II
X miejsce – BEHRENDT Dawid, Gimnazjum Krajenka II

XVI miejsce – NITKA Łukasz, Gimnazjum Kaczory.

W kategorii drużynowej młodzieży gimnazjalnej:
I miejsce – zespół  Gimnazjum Krajenka II
II miejsce – zespół ZS nr 1 Piła, PZW Gwda I
III miejsce – zespół Zespołu Szkół Szamocin
IV miejsce –  zespół  ZSO Krzyż
V miejsce – zespół  Gimnazjum Wyrzysk II
VI miejsce – zespół  ZS nr 1 Piła, PZW Gwda V
VII miejsce – zespół Gimnazjum Łobżenica I
VIII miejsce –  zespół Koła PZW Jastrowie
IX miejsce –  zespół  Gimnazjum Wyrzysk I
X miejsce – zespół Gimnazjum Łobżenica III

XII miejsce – zespół Gimnazjum Kaczory ( na 19 drużyn).


Wszyscy zawodnicy w kategorii indywidualnej i drużyn, które zajęły miejsca od 1-6, zostali wyróżnieni odpowiednio medalami, pucharami i statuetkami, natomiast 10 najlepszych w kategorii indywidualnej wyróżniono także sprzętem wędkarskim.

Nagrody ufundowane przez starostę pilskiego i ON PZW najlepszym zawodnikom wręczył prezes Zarządu Okręgu Nadnoteckiego PZW Czesław Pachowicz oraz przewodniczący komisji ds. młodzieży ON PZW Andrzej Górny.

Zarząd i Komisja młodzieżowa ON PZW składają serdeczne podziękowania dyrekcji i pracownikom Zespołu Szkół nr 1 w Pile za pomoc w organizacji turnieju.

 

obrazek

obrazek

obrazek

 

 

obrazek

obrazek

obrazek

 

 

obrazek

obrazek

obrazek

 

 

obrazek

obrazek