Szukaj:

Kaczory - zawody spławikowe z okazji Dnia Dziecka

W sobotę, 4 czerwca 2016 r., jak co roku Zarząd Koła PZW Kaczory, w ramach obchodów Dnia Dziecka, na jez. Kopcze w Kaczorach, przeprowadził zawody w wędkarstwie spławikowym dla dzieci i młodzieży w trzech kategoriach: 6-9 lat. 10-13 lat oraz 14-16 lat.

Zapisy były prowadzone w: Szkole Podstawowej w Kaczorach, Śmiłowie, Dziembowie oraz w Gimnazjum. Do rywalizacji przystąpiło 26 zawodników. Pomimo pięknej pogody ryba brała słabo wręcz wcale, tak stało się w grupie najmłodszej. W tej kategorii zwycięzcą został Patryk Dorsz (0,45 g), drugie miejsce zajął Kamil Kostecki, a na trzeciej lokacie uplasowali się (z zerową ilością punktów): : Wojciech Gulczyński, Szymon Kroks, Igor Marcińczyk, Nikodem Marcińczyk, Mateusz Mąkosa, Antonino Paulo Paviglianiti, Kacper Piepiora, Oliwia Piepiora, Michał Radke, Julia Rolczak i Katarzyna Twardowska.

W kat. 9-13 lat prawie wszyscy coś złowili. Zwycięzcą został Kornel Marcińczyk (1780 g, w tym największa złowiona ryba, którą okazał się Lin – 39 cm długości o wadze 1.020 g). Pozostałe miejsca zajęli: Mikołaj Kozak, Katarzyna Kryger, Nikola Biedroń, Bartosz Fandrei, Jakub Cuper, Aleksander Gulczyński, Kacper Antecki, Michał Plewa i Dominika Encminger.

W kat. 14-16 do zawodów przystąpiło dwóch wędkarzy. Tu pierwsze miejsce zajął Dawid Michałek (0,45 g), a drugie Gabriel Hammling.

Podczas połowów, zawodników wspierali rodzice, dziadkowie oraz instruktor miejscowej szkółki wędkarskiej kol. Andrzej Rybiński. Pamiątkowe dyplomy, medale, atrakcyjne nagrody, pyszne kiełbaski i słodkości zakończyły sobotnie zawody. Organizatorzy serdecznie dziękują fundatorom nagród: Panu Wójtowi Gminy Kaczory Brunonowi Wolskiemu, Okręgowi Nadnoteckiemu PZW w Pile, Złotej Rybce, firmie Vokawid w Kaczorach oraz Panu Danielowi Hajok za udostępnienie grila i stołów.