Gospodarze rozgromili rywali


Mnóstwo emocji towarzyszyło meczom rozegranym 29 kwietnia w Kaczorach w ramach Powiatowego Turnieju „Piłkarska Kadra Czeka”. Imprezę wzorem lat ubiegłych zorganizowały Powiatowe Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych w Pile, Urząd Gminy w Kaczorach oraz Gimnazjum im. Jana Pawła II w Kaczorach..

Turniej, który jak co roku adresowany był reprezentacji szkół podstawowych i gimnazjalnych z terenu powiatu pilskiego zdominowały drużyny męskie. W szranki z chłopcami stanęły gimnazjalistki z Kaczor, które jako jedyne stanowiły żeńską reprezentację w tym turnieju. Spotkania rozegrano przy deszczowej pogodzie na murawie miejscowego stadionu.

W końcowej klasyfikacji imprezy palmę pierwszeństwa dzierżyła męska reprezentacja gospodarzy, która wyprzedziła swoich rywalki z Wysokiej (II miejsce) i Białośliwia (III miejsce). Wyróżnienia indywidualne z kolei otrzymali: Arkadiusz Musial z Kaczor (najlepszy bramkarz), Szymon Piosik z Wysokiej (najlepszy strzelec) i Mateusz Trelik z Białośliwia (najlepszy zawodnik). W finale turnieju wszystkie drużyny zostały uhonorowane okazałymi pucharami, a najlepsi zawodnicy pamiątkowymi statuetkami. Uroczystej dekoracji w imieniu wszystkich organizatorów dokonali Brunon Wolski, wójt gminy Kaczory i Wiesław Łoś, przewodniczący Powiatowego Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych w Pile.

Warto również nadmienić, iż zwycięzcy poniedziałkowego turnieju awansowali do etapu rejonowego, który w tym roku odbył się 8 maja w Chodzieży. Z kolei gimnazjalistki z Kaczor, które wśród dziewcząt na szczeblu powiatowym były najlepsze w nagrodę pojechały 10 maja na finał wojewódzki do Zaniemyśla.