Gwiazdkowa Olimpiada Osób Niepełnosprawnych


Tegoroczna Gwiazdkowa Olimpiada Osób Niepełnosprawnych celem której jest aktywizacja środowisk niepełnosprawnych, popularyzacja aktywności poprzez uczestniczenie w zajęciach sportowo-rekreacyjnych odbyła się 12 grudnia, w hali sportowej przy Szkole Podstawowej w Kaczorach. Inicjatorami tego sportowego przedsięwzięcia były tradycyjnie: Powiatowe Zrzeszenie LZS w Pile i Urząd Gminy w Kaczorach. Olimpiadę zorganizowano również przy wsparciu środków z powiatu pilskiego. Rywalizację podjęło aż dziewięć reprezentacji: z Liszkowa, Falmierowa, dwie drużyny z Rzadkowa, Ujścia, Dębna, Leżenicy, Szydłowa i Wyrzyska.

W programie olimpiady znalazło się siedem konkurencji: m.in. łańcuch świąteczny, rzut beretem, sztafeta z pałeczkami, kolorowe piłeczki, budowa mostu, sztafeta z 3 piłkami, kostka do gry. W trakcie imprezy został również przeprowadzony konkurs plastyczny.

Pierwszą konkurencję bezkonkurencyjnie wygrała ekipa z Szydłowa. Z rzutem beretem i sztafetą z pałeczkami najlepsza była ekipa z Wyrzyska. Natomiast z kolorowymi piłeczkami najlepiej poradziło sobie WTZ Liszkowo. Mosty najlepiej buduje Dębno, a z trzema piłkami w sztafecie bezkonkurencyjny był Wyrzysk. W klasyfikacji końcowej najwięcej punktów zebrała reprezentacja Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Wyrzysku (I), później drużyna Warsztaty Terapii Zajęciowej w Rzadkowie (II), i Zespół Szkół w Szydłowie (III).

Olimpiadę zakończyła uroczysta dekoracja najlepszych drużyn pamiątkowymi pucharami i medalami, a w stołówce szkolnej dla wszystkich uczestników czekał ciepły posiłek który zapewnił Urząd Gminy w Kaczorach.