Gwiazdkowa Olimpiada Osób Niepełnosprawnych Kaczory 2009


W dniu 5 grudnia 2009 r. odbyła się po raz kolejny olimpiada osób niepełnosprawnych. Tradycyjnie gospodarzem tego spotkania była nasza Kaczory.

Imprezie przyświecały następujące cele: popularyzacja sportu wśród osób niepełnosprawnych, podnoszenie sprawności fizycznej i wzajemna integracja. Olimpiadę zorganizowało Powiatowe Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe w Pile wraz z Ministerstwem Sportu i Turystyki, Krajowym Zrzeszeniem LZS w Warszawie oraz Urzędem Gminy w Kaczorach. Jak co roku dopisała frekwencja. W tej miłej i sympatycznej imprezie udział wzięło 9 drużyn, były to następujące reprezentacje: DPS Chlebno, DPS Dębno, WTZ Ujście, GOPS Białośliwie, TPD Wyrzysk, DPS Falmierowo, GOPS Miasteczko Krajeńskie, DPS i WTZ Rzadkowo oraz Gmina Szydłowo.
Podczas olimpiady rozegrano 6 konkurencji: ubieranie Mikołajów, kolorowe bombki, podaj dalej, przewlekanie koła, slalom z saniami i świąteczna choinka. Rozegrano także jedną konkurencję dla osób na wózkach inwalidzkich oraz zorganizowano konkurs plastyczny, w którym zawodnicy wykonywali ozdoby choinkowe. Po zaciętej ale wyrównanej walce, której towarzyszyła dobra zabawa podliczono punkty i wyłoniono zwycięzców. Laureatem została drużyna z Wyrzyska. Drugie miejsce zajęła drużyna z Dębna, trzecie Białośliwie, czwarte Rzadkowo, piąte Miasteczko Krajeńskie, szóste Szydłowo, siódme Falmierowo, ósme Ujście i dziewiąte Chlebno. Po ogłoszeniu wyników zaproszeni goście wręczyli zwycięskim drużynom puchary i drobne upominki, a następnie zwycięzcy poszczególnych konkurencji otrzymali pamiątkowe medale. Wszyscy uczestnicy otrzymali także słodkie prezenty. Radości i śmiechom nie było końca. Dziękując wszystkim za udział i miła atmosferę, Wójt Gminy Brunon Wolski zaprosił uczestników i opiekunów na przyszłoroczną olimpiadę.

Irena Radke
Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej

This image requires alt text, but the alt text is currently blank. Either add alt text or mark the image as decorative.