Historyczne zwycięstwo Równopola i ogromna radość jego mieszkańców.


Stało się już tradycj±, że co roku, w lipcu spotykamy się na stadionie LZS w Kaczorach na Turnieju Wsi. To już XVIII raz, gdzie drużyny rywalizuj± ze sob± w konkurencjach turniejowych o prymat najlepszego sołectwa w gminie – mówiła Krystyna Adamczyk, dyrektor Gminnego O¶rodka Kultury w Kaczorach. Trybuny zaczynaj± się zapełniać po brzegi, a do boju przygotowuj± się drużyny. W tym roku do udziału zgłosiło się jedena¶cie sołectw: Brodna, Dziembowo, Dziembówko, Jeziorki, Kaczory, Krzewina, Morzewo, Prawomy¶l, Równopole, Smiłowo, Zelgniewo.

Turniej cieszy się wielkim zainteresowaniem i ci±gle dostarcza niezapomnianych wrażeń, bawi, wzbudza wiele emocji, a nawet wyciska krople potu. Organizatorzy co roku „staja na głowie” by zapewnić fajne atrakcje, które w pełni zaspokoj± potrzeby widzów. Po oficjalnym otwarciu turnieju nast±piła krótka prezentacja poszczególnych sołectw. O każdej miejscowo¶ci powiedziano cos miłego i ciekawego. W tym roku zawodnicy zmagali się w 7 konkurencjach.

Jako pierwsza odbyła się konkurencja Panie na START – sztafeta z udziałem 4 pań w różnej kategorii wiekowej. Zwycięstwo w tej dyscyplinie należy do sołectwa Kaczory. II – Dziembowo, III – Równopole. Również w konkurencji Panowie na START mogli cieszyli się zwycięstwem mieszkańcy Kaczor, na podium stanęli także zawodnicy z Dziembówka i Brodnej. Lecz drużyna z Równopola nie odpuszczała. W konkurencji Przeci±ganie Liny oraz Mega Narty nie mieli sobie równych. Po 13 punktów z każdej dyscypliny wskoczyło do klasyfikacji generalnej. Wielka Skakanka – pomie¶ciła aż 22 osoby podopiecznych sołtysa Jana Robakowskiego co dało im w tej konkurencji pierwsze miejsce. Drugie zdobyło Równopole, a trzecie Zelgniewo. Zmagania pod nazw± Super Rada (rzut piłk± do kosza i strzały na bramkę drużyn, złożonej z sołtysa danej wsi i przedstawiciela rady sołeckiej ) zwyciężyła tu drużyna z Morzewa, wyprzedaj±c Kaczory (II) i Zelgniewo (III). W dyscyplinie Rzut Beretem najlepiej poszło drużynie z Kaczor. Tuż za nimi drużyna z Równopola i Dziembowa.

W ogólnej klasyfikacji najwięcej punktów zgromadziło Równopole i to ono zdobyło puchar turnieju. Młodziutka sołtys Emilia Wełnic nie ukrywała szczę¶cia, to historyczne zwycięstwo i ogromna rado¶ć wszystkich mieszkańców. Drugie było Kaczory, a trzecie Dziembówko. Na dalszych miejscach uplasowały się Zelgniewo IV, Prawomy¶l V, Dziembowo VI, Morzewo VII, ¦miłowo VIII, Krzewina IX, Brodna X, Jeziorki XI miejsce.

Wójt gminy Brunon Wolski, który podsumował niedzielny turniej jako wielkie ¶więto całej gminy, wspólnie z Przewodnicz±cym Rady Gminy Stefanem Kowalem oraz radnymi Ryszardem Grzelakiem, Aleksandr± Wienke i Kazimierzem Załachowskim wręczyli nagrody i dyplomy. Podczas zawodów przygrywała gminna orkiestra dęta pod batut± Zdzisława Nawrota, a wieczorna zabawa pod chmurk± odbyła się przy zespole S± Gorsi.

tekst, fot. (m.b)