Już po raz czwarty gościliśmy członków pilskiego koła Polskiego Związku Niewidomych


7 maja już po raz czwarty gmina Kaczory gościła członków pilskiego koła Polskiego Związku Niewidomych. Tym razem goście z białą laską odwiedzili sołectwo Rzadkowo.

Podczas jednodniowej wizyty w sołectwie przedstawiciele pilskiego koła PZN mieli okazję zapoznać się z historią Rzadkowa i najważniejszymi atrakcjami turystycznym tej miejscowości.  Zwiedzili m.in. kościół pw. Matki Boskiej Anielskiej, dwór wybudowany w 1850 r., przez hrabinę Joannę Nepomucenę Grabowską oraz Dom Pomocy Społecznej w Rzadkowie, gdzie w latach 1936-1952 funkcjonowała pierwsza szkoła szybowcowa w Wielkopolsce. Podczas wizyt w poszczególnych obiektach zaproszeni goście spotkali się z pracownikami i podopiecznymi Przedszkola Publicznego oraz Domu Pomocy Społecznej w Rzadkowie. Po krótkiej wycieczce krajoznawczej w sali Wiejskiego Domu Kultury w Rzadkowie odbyło się spotkanie integracyjne, zorganizowane przez panią sołtys  Dorotę Hutek oraz miejscowe koło gospodyń wiejskich. W trakcie biesiady gospodarze spotkania częstowali gości domowym obiadem, kiełbaską z grilla oraz  ciastem własnego wypieku.  Spotkanie uświetnił występ zespołu wokalnego „Sonata”, który działa przy Gminnym Ośrodku Kultury w Kaczorach. Na akordeonie zagrał także pan Franciszek Linde – jeden z mieszkańców Rzadkowa.

Podczas wizyty w Rzadkowie członkom pilskiego koła Polskiego Związku Niewidomych towarzyszyli pracownicy Urzędu Gminy i Gminnego Ośrodka Kultury w Kaczorach.