Narodowe Święto Niepodległości


 Narodowe Święto Niepodległości

 

Udziałem w nabożeństwie w intencji ojczyzny oraz uroczystej akademii mieszkańcy gminy Kaczory uczcili  w czwartek, 11 listopada,  Święto Niepodległości.

Uroczystość rozpoczęła się o godz. 11.00 mszą św. w kościele p.w. Błogosławionej Franciszki Siedliskiej w Kaczorach, którą odprawił ks. Andrzej Czerwiński, proboszcz parafii w Kaczorach.

Po zakończeniu nabożeństwa mieszkańcy zostali zaproszeni na część artystyczną do sali Gminnego Ośrodka Kultury w Kaczorach. Okolicznościowy program słowno – muzyczny przygotowali w tym roku uczniowie Szkoły Podstawowej w Śmiłowie pod kierownictwem nauczycieli: Pauliny Lȕck i Renaty Popowskiej. Literackim słowem i patriotyczną pieśnią uczniowie przypomnieli historię strajku dzieci z Wrześni. Program został nagrodzony gromkimi brawami.

 Po zakończeniu części artystycznej wójt gminy Brunon Wolski podziękował  osobom występującym na scenie za wzorowe przygotowanie uroczystości. Zaapelował do mieszkańców gminy, by świętując odzyskanie niepodległości zawsze pamiętali o tych, którzy walczyli i zginęli za ojczyznę. Zachęcał wszystkich do radowania się z faktu, że żyjemy w wolnej, niepodległej Polsce i okazywania sobie wzajemnego szacunku.                        

Radosny nastrój święta podkreślił muzyczny koncert, przygotowany na zakończenie akademii  przez gminną orkiestrę.