Nowe trybuny zdobią stadion sportowy w Kaczorach


25 sierpnia dobiegły końca dwumiesięczne prace przy renowacji trybun na stadionie sportowym w Kaczorach. W ramach inwestycji wykonano nową podbudowę, zamontowano pojedyncze siedziska i utwardzono kostką brukową teren przed płytą stadionu. Realizacja ww. prac przyczyniła się do poprawy wizerunku całego stadionu i podniesienia komfortu kibiców.

Prace remontowe w ramach zadania wykonali mieszkańcy Kaczor, pracownicy interwencyjni Urzędu Gminy i lokalne firmy. Koszt zadania zamknął się w kwocie ok. 48 000 zł. i został sfinansowany ze środków budżetu gminy. Nowe trybuny są w stanie pomieścić 524 kibiców i wykonane zostały w kolorystyce żółto-biało-niebieskiej.

Trybuny na stadionie w Kaczorach są trzecim tego typu obiektem, który w ostatnim czasie przeszedł metamorfozę. Na początku bieżącego roku samorząd gminny wyremontował za kwotę 37.000 zł trybuny liczące 416 miejsc na stadionie sportowym w Śmiłowie. Inwestycję wsparł finansowo Zakład Rolniczo-Przemysłowy „Farmutil HS”, który pokrył koszty zakupu betonu, nowego ogrodzenia i koszty aeracji i piaskowania murawy. Natomiast w pierwszej połowie 2015 r. modernizację trybun na 548 miejsc przeprowadzono na stadionie sportowym w Dziembowie. Wartość inwestycji wyniosła około 54 000 zł. Ww. przedsięwzięcia zrealizowane zostały przy zaangażowaniu społecznym lokalnej społeczności.