Piknik rodzinny nad jeziorem Kopcze


To był udany IV i ostatni piknik rodzinny na „Zakończenie Lata” Sołtysa i Rady Sołeckiej wsi Kaczory w tej kadencji zorganizowany wspólnie z GOK Kaczory i Kołem PZW Kaczory.

Największym zainteresowaniem podczas pikniku cieszyły się zawody wędkarskie dla dzieci, spływ kajakowy, wata cukrowa, popcorn, malowanie twarzy, strzelanie z wiatrówki, jazda konna. Tradycyjnie piknik rozpoczął się od zawodów wędkarskich spławikowych dla dzieci, które rywalizowały w dwóch kategoriach; do lat 10 i powyżej. W zawodach udział wzięła rekordowa ilość dzieci – 26, że Szkółki w Kaczorach, Piła Podlasie, Dobrzycy i dzieci niezrzeszone w PZW. Najliczniejszą grupę stanowiły dzieci z Kaczor bo aż 20 osób. Pogoda sprzyjała zawodom i rodzinnej integracji. Wszystkim smakowała „Super” przygotowana grochówka przez Panie: M. Łopińską i Twardowską z miejscowego przedszkola. Były własnego wypieku ciasta, kiełbaski na ognisku, pajda chleba ze smalcem i ogórkiem. Tradycyjnie Panie z KGW Kaczory przygotowały potrawy z tzw. „Pyry”. Wszystkie rywalizacje w poszczególnych zawodach i konkursach zostały nagrodzone pucharami, statuetkami oraz nagrodami rzeczowymi a pozostali nagrodami pocieszenia.

Na koniec odbyła się zabawa taneczna na wolnym powietrzu przy zespole MINI-MAX ze Złotowa.

Sołtys i Rada Solecka bardzo dziękuje wszystkim, którzy swoją pracą i zaangażowaniem przyczynili się w organizacji pikniku rodzinnego dla mieszkańców naszej wsi. Szczególne podziękowania należą się członkom Rady Sołeckiej, Zarządowi Koła PZW Kaczory, Opiekunom Szkółek Wędkarskich; kol. Andrzejowi Rybińskiemu, Zenowi Schulz, Andrzejowi Machniakowi, Paniom z KGW oraz Paniom/om ;A. Kostka, K. Gałeckiej, B. Kryger, L.D. Hajok, J. Chudy-Noska, M. Kalka, M. Zart. M. Zyśk, R. Kin, M.A Mąkosa, W. Marcińczykowi, rodzinie Biedroń, Uczniowskiemu Klubowi Sportowemu Tarcza w Pile, M. Podgórskiemu „NURT Turystyka kajakowa w Dolinie Noteć. oraz najmłodszym naszym mieszkańcom; Marcinowi, Krystianowi, Olkowi, Zuzi, Lenie, Michałowi i Krystianowi,

Sponsorom; Gminie Kaczory, H. Kalce, Piekarni RARYTAS” S.G. Kurzajczyk, D. Meli, J.J. Radka, S. Kowalowi. Fundatorom nagród rzeczowych- opiekunom szkółek wędkarskich; Andrzejowi Rybińskiemu, Zenonowi Schulz, Markowi Biedroń oraz Panu Adamowi właścicielowi sklepu wędkarskiego ” Red Fish” z Piły.

Wszystkim Serdecznie Dziękujemy.

Foto; Piotr Grzesiuk, Andrzej Rybiński
Tekst; Andrzej Rybiński