Ryby lgnęły do zawodnika z Kaczor


Zarząd Koła PZW Kaczory wprowadził w tegorocznym programie zawodów wędkarskich drobną zmianę. Z programu zostały wykreślone drużynowe zawody spławikowe, które odbywały się co roku w ramach tzw. turnieju wsi. W ostatnich latach ów zawody niestety  nie cieszyły się zadowalającą frekwencją. Coraz częściej  sołectwa miały problem ze skompletowaniem drużyny. Impreza musiała więc przejść do lamusa. Jej miejsce zajęły zawody indywidualne, w których prawo startu pozostawiono mieszkańcom gminy Kaczory. Zawody przyjęły nazwę „O mistrzostwo gminy Kaczory” .

            Ich pierwszą edycję zorganizowano w niedzielę, 8 lipca. Patronat nad zawodami objął przewodniczący Rady Gminy Kaczory Stefan Kowal. W niedzielnej rywalizacji wzięło udział    25 zawodników.

O dobry połów w trakcie zawodów nie było wcale łatwo. Ryby były tego dnia nadzwyczaj kapryśne i omijały wędki szerokim łukiem. Część wędkarzy skarżyła się na puste siatki. Jak okazało się w finale problem ten obcy był zawodnikowi z Kaczor –  Markowi Biedroniowi, który złowił w sumie 3040 g ryb. Uzyskana waga wystarczyła, by objąć pierwsze miejsce w zawodach. Zadowalające wyniki uzyskali również Jarosław Błaszczyk  (II miejsce, 3025 g) i  Sławomir Gapiński (III miejsce, 2645 g). Podczas uroczystej dekoracji najlepszych zawodników pamiątkowe statuetki za kolejne trzy miejsca przypadły: Kazimierzowi Odorowi (VI miejsce, 2570 g),  Zbigniewowi Jędrzejkowi (V miejsce, 2280 g) i Henrykowi Błaszczykowi (VI miejsce, 1400 g).

Najbliższa kolejna  rywalizacja nad jeziorem Kopcze już 26 sierpnia. Będą to zawody spławikowe dla drużyn, w których walka będzie toczyła się o puchar Wójta Gminy Kaczory. Połów w ramach zawodów rozpocznie się o godz. 10.00 i potrwa do godz. 13.00. Zbiórka drużyn przy przystani wędkarskiej już o godz. 7.00. Zawody zaplanowane na 26 sierpnia zaliczane są do Grand Prix Okręgu Nadnoteckiego. Ich organizatorami będzie tradycyjnie PZW Koło Kaczory.