Spotkanie okolicznościowe okazji Dnia Kobiet


Dzień Kobiet jest od wielu lat w gminie Kaczory bardzo uroczyście obchodzony. Panie w tym dniu są traktowane w sposób wyjątkowy – przyjmują życzenia, kwiaty i drobne upominki, które są wyrazem szacunku, miłości, przyjaźni oraz formą podziękowania za pełnione na co dzień role w życiu rodzinnym, społecznym i zawodowym. Gminną tradycją stała się także organizacja spotkań integracyjnych z okazji Dnia Kobiet, które na stałe wpisały się w kalendarz uroczystości, organizowanych przez rady sołeckie, koła gospodyń wiejskich oraz samorząd gminny. Każdego roku panie chętnie korzystają z tej formy integracji.

W tym roku nie mogło być inaczej. Wiejskie domy kultury we wszystkich sołectwach wypełnione były po brzegi. Spotkania przebiegły w bardzo miłej i sympatycznej atmosferze, przy słodkich wypiekach i kawie. W wielu miejscowościach spotkania uatrakcyjniały występy artystyczne, karaoeke oraz zapisy na bezpłatne badania profilaktyczne. Tradycyjnie uczestniczyli w nich przedstawiciele samorzadu – wójt gminy Brunon Wolski oraz przewodniczący Rady Gminy Kaczory Stefan Kowal, którzy złożyli paniom życzenia oraz wręczyli kwiaty i okolicznościowe kartki. Zwieńczeniem wszystkich uroczystości była gminna biesiada, na której zebrały się reprezentantki wszystkich sołectw.

Spotkanie okolicznościowe zorganizowane 8 marca w remizie strażackiej przez wójta gminy oraz sołtysa i radę sołecką wsi Kaczory było przysłowiową „wisienką na torcie”. Dla pań wystąpił Czesław Jakubiec – aktor, śpiewak, kabareciarz, uczestnik programu telewizyjnego „Mam talent”, który potrafi doskonale połączyć komedię, operę, muzykę klasyczną i przyprawić je nutką dobrego kabaretu. Artysta wraz ze swoją grupą przez ponad godzinę bawił licznie zgromadzoną publiczność dobrym dowcipem i śpiewem w klasycznym wykonaniu. Popis swoich umiejętności zaprezentowała także gmina orkiestra dęta, działająca przy Gminny Ośrodku Kultury w Kaczorach. .

Podczas spotkania wójt gminy Kaczory Brunon Wolski w imieniu własnym, przewodniczącego Rady Gminy i sołtysa wsi Kaczory podziękował paniom za pełnione funkcje w życiu rodzinnym, społecznym i zawodowym oraz tworzenie dobrej atmosfery. Życzył damom dużo zdrowia, pomyślności, uśmiechu oraz spełnienia wszelkich marzeń, związanych z życiem rodzinnym i zawodowym. Wspólnie z przewodniczącym Rady Gminy Stefanem Kowalem złożył na ręce seniorki Władysławy Linde bukiet kwiatów, a pozostałym paniom wręczył kartki z życzeniami.

Poniedziałkowe spotkanie upłynęło wszystkim w dobrych humorach.