W Morzewie rozbrzmiały kolędy i pastorałki


W piątek, 6 stycznia wielu mieszkańców Morzewa oraz okolicznych miejscowości zgromadziło się w kościele parafialnym w Morzewie, by wysłuchać koncertu kolęd i pastorałek. Koncert został już po raz trzeci zorganizowany przez Chór Parafialny „Głos Przemienienia” z Morzewa,

Koncert rozpoczęły pastorałki: „Bóg człowiek się rodzi”, „Gora gwiazda Jezusowi”, „Radujemy się, weselmy się”, „Biały śnieg i Ty”, „Jest taki dzień”, „Od serca do ucha”, które wykonał chór z Morzewa pod kierownictwem Emila Ratajczaka. Miejscowy chór nie był jednak jedynym, który wystąpił podczas świątecznego koncertu. Kolędy i pastorałki zaśpiewał także niedawno powstały chór parafialny z Kaczor. W wykonaniu kaczorskich chórzystów wierni wysłuchali m .in. takich kolęd jak: „Cicha noc”, „Gdy śliczna Panna”, „Kolęda dla nieobecnych”, „Wśród nocnej ciszy”, „W żłobie leży”.

W drugiej części koncertu licznie zgromadzona publiczność miała okazję nagrodzić gromkimi brawami występy solowe w wykonaniu Marii Boruty, Martyny Bogusławskiej i Klaudii Janczarczyk Po zaśpiewaniu przez Martynę Bogusławską „Złotej Jerozolimy i biednego Betlejem” oraz kilu innych świątecznych utworów, na skrzypcach kolędy zagrały Maria Boruta i Klaudia Janczarczyk.

Świąteczny koncert kolęd i pastorałek, zorganizowany przez chór parafialny z Morzewa był prawdziwą duchową ucztą i dostarczył wielu radosnych doznań wszystkim zgromadzonym w tym dniu w kościele.

fot. Antoni Kozłowski