Żaczki z Kaczor zatriumfowały na II miejscu


To dopiero początek sezonu piłkarskiego, a Żaczki z klubu sportowego „Zjednoczeni Kaczory” mają się już czym pochwalić. Podczas II turnieju Summer Cup, który odbył się w Budzyniu, reprezentacja z Kaczor zajęła wysokie drugie miejsce.

Mariola Wysocka, trener drużyny: – W pierwszym meczu spotkaliśmy się z zespołem z Chodzieży i po bramkach Krystiana Rajka i Wiktora Rajka, mając przez cały czas przewagę w grze, wygraliśmy 2 : 0. Drugi mecz był popisem gry w wykonaniu naszych chłopców, którzy ograli zespół z Budzynia 10 : 0. Wysoki wynik w tym spotkaniu był efektem świetnej gry zespołowej, dokładnych podań i współpracy wszystkich zawodników. Trzeci mecz z drugim zespołem z Budzynia zakończył się walkowerem. W ostatnim spotkaniu o pierwsze miejsce po bardzo dobrej grze nasza reprezentacja przegrała 0 : 2 z zespołem z Rogoźna. Popełniliśmy w meczu tylko dwa błędy, ale z konsekwencją straty bramek. Mieliśmy też świetne sytuacje do zdobycia bramek. Świetną akcję rozegrali Szymon Pietrzak i Wiktor Rajek jednak w ostatniej chwili bramkarz wygarnął piłkę Wiktorowi sprzed nóg. Chwilę później Wiktor uderzył z dużego kąta w bramkę, a piłka odbiła się od słupka.

Ostatecznie w turnieju zespół z Kaczor zajął II miejsce. Wyróżnienia indywidualne przyznano Wiktorowi Rajkowi, który został najlepszym strzelcem turnieju oraz Aronowi Wysockiemu – najlepszemu bramkarzowi. W turnieju ekipę z Kaczor reprezentowali: Aron Wysocki, Alan Barabasz, Bartosz Fandrei, Krystian Radka, Konrad Lewandowski, Kamil Kończak, Krystian Rajek, Szymon Pietrzak, Wiktor Rajek. Gościem specjalnym imprezy był Bartosz Bosacki – były piłkarz Lecha Poznań oraz Reprezentacji Polski, z którym to chłopcy z Kaczor zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie. Mariola Wysocka: – Naszym chłopcom serdecznie gratuluję wyniku, a ich rodzicom dziękuję za pomoc.