Życzenia dla 97 – letniego Jubilata


Wójt Gminy Kaczory Brunon Wolski odwiedził w dniu 08 maja 2017 r. w Dziembowie pana Witosława Gapińskiego, który ukończył 97 lat życia.

Pan Witosław urodził się 07 maja 1920 r. w Dziembowie i od dzieciństwa związany jest z gminą Kaczory. Związek małżeński zawarł w 1952 r. w Kaczorach. W Dziembowie mieszka od urodzenia na gospodarstwie z dziada pradziada. Po ślubie żona Halina przeniosła się do męża i wspólnie gospodarowali w Dziembowie na gospodarstwie po rodzicach pana Witosława. Razem z małżonką wychowali czworo dzieci, trzy córki i jednego syna. Właścicielem gospodarstwa był syn Franciszek, ale Pan Witosław stale pracował i był aktywny na tyle na ile mu wystarczało zdrowia i sił. Służył bardzo chętnie pomocą i poradą. Państwo Gapińscy doczekali szczęśliwie w 2002 roku Złotych Godów, a w 2012 roku Diamentowych Godów. Od śmierci małżonki, która zmarła w 2014 roku Pan Witosław mieszka z córką Łucją, która bardzo troskliwie opiekuje się ojcem.

Tata interesuje się sprawami gminy i naszej Ojczyzny. Ogląda programy telewizyjne, czyta książki i codziennie gazety, ma fenomenalną pamięć – opowiada pani Łucja. Pan Witosław wspomina, że kiedyś lubił pracować. Teraz na pracę nie pozwalają mu siły, ale kiedy jest ładna pogoda wychodzi na krótkie spacery.

Wójt Gminy życzył Jubilatowi, dalszych kolejnych lat w zdrowiu.

Jadwiga Wojnicka
/kierownik USC w Kaczorach/