Życzenia dla dostojnego jubilata


Kazimierz Rybak, mieszkaniec Kaczor ukończył w ubiegłym tygodniu 104 lata. Pan Kazimierz jest najstarszym mieszkańcem gminy, swoje urodziny obchodził w  piątek, 9 listopada.

W tej miłej chwili dostojnemu jubilatowi życzenia złożył wójt gminy Brunon Wolski, przewodniczący Rady Gminy Stefan Kowal, przedstawiciele Urzędu Gminy i jednostek podległych, rodzina i przyjaciele.

–  Panie Kazimierzu jest pan przykładem, że jak się chce to można dożyć 104 lat. Trzeba jednak wiedzieć jak żyć. Pan doskonale to wie. Tą receptą na długowieczność są pogoda ducha i życzliwość do innych, dzięki którym tworzy pan przyjazną atmosferę wokół siebie (…). W dniu 104 urodzin życzymy panu kolejnych lat przeżytych w dobrym zdrowiu i kondycji,  rodzinnego szczęścia, życzliwych ludzi w swoim otoczeniu  oraz wewnętrznej siły, która pozwoli panu przyjmować każdy kolejny dzień życia z taką radością i optymizmem jak  dotychczas. Jednocześnie wyrażamy swoją wdzięczność za każde ciepłe słowo usłyszane z ust pana, za wszystkie  udzielone  porady i za to, że uczy nas pan szacunku do ludzi starszych  – mówił wójt podczas kameralnej uroczystości urodzinowej  zorganizowanej dla jubilata.

104–latek otrzymał od przedstawicieli gminy okolicznościowy bukiet  kwiatów i drobny upominek.

Pan Kazimierz mimo sędziwego wieku, wykazuje obywatelską postawę, interesując się życiem swojej miejscowości i gminy. Jest człowiekiem radosnym,  uśmiechniętym, optymistycznie spoglądającym w przyszłość.